ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان | اخذ ویزای آذربایجان | چگونه ویزای آذربایجان (روادید آذربایجان) را دریافت نماییم؟

یکی از مقاصد بسیار پرطرفدار برای مسافرت به ویژه در ایران، کشور زیبای آذربایجان است. تور آذربایجان از جمله تورهای پرفروش می باشد که افراد مختلف برای گذران اوقات فراغت خود از آن بهره می برند. باکو زیباترین شهر آذربایجان و مهد تمدن این کشور است و اغلب تورهای گردشکری آذربایجان با عنوان تور باکو به فروش می رسند. برای سفر به شهر باکو و کشور آذربایجان به مانند بسیاری از کشورهای دیگر شما نیاز به اخذ ویزای آذربایجان ( ویزای باکو ) دارید. دریافت این نوع روادید دارای مراحل و شرایط مختلفی است که در ادامه شرح خواهیم داد. در نظر داشته باشید که  ویزای آذربایجان را می توان هم به صورت مراجعه حضوری به سفارت و هم به صورت آنلاین دریافت کرد.

ویزای آذربایجان 

انواع ویزای آذربایجان

به طور کلی برای اخذ روادید آذربایجان دو نوع ویزا صادر می شود که هر شخص بسته به هدف خود از سفر به آذربایجان مناسب ترین نوع ویزا را انتخاب و دریافت می کند. انواع ویزای آذربایجان به شرح زیر است:

ویزای عادی آذربایجان که خود به دو صورت ویزای یک بار ورود ( برای یک بار ورود و خروج از کشور مقصد ) و ویزای کثیرالورود ( برای ورود و خروج نا محدود به کشور مقصد با مدت دو سال اعتبار ) صادر می گردد. ویزای عادی مناسب برای آن دسته از افرادی است که برای اهداف مختلف اعم از توریستی ، تجارت ، علمی ، درمان ، کار ، تحصیل ، فرهنگی ، ورزشی ، کارهای خیر و انسان دوستانه و همچنین دیدار با خویشاوندان به کشور آذربایجان سفر می کنند. به طور کلی ویزای عادی دارای اعتبار 90 روزه می باشد.

یکی دیگر از انواع ویزا ، ویزای ترانزیت آذربایجان می باشد. این نوع ویزا نیز به دو صورت یک بار ورود و یا دو بار ورود صادر می شود. به طور کلی ویزای ترانزیت آذربایجان مناسب برای آن دسته از افرادی است که صرفا از کشور آذربایجان برای سفر به یک کشور ثالث عبور می کنند و تنها می توانند به مدت محدود نهایتا 5 روزه بسته به نوع وسیله نقلیه در کشور آذربایجان اقامت داشته باشند. این نوع ویزا از زمان دریافت روادید ، حداکثر دارای 30 روز اعتبار می باشد.

ویزای باکو آذربایجان 

مدارک مورد نیاز برای ویزای آذربایجان (ویزای باکو):

اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار، یک قطعه عکس رنگی 4*3

قیمت اخذ ویزای آذربایجان

بسته به نوع ویزای آذربایجان ، قیمت اخذ ویزا نیز متغیر است. با این حال به طور کلی به منظور اخذ ویزای ترانزیت و همچنین ویزای یک بار ورود هزینه ای معادل 20 دلار باید پرداخت گردد. برای دریافت ویزای آذربایجان چندبار ورود نیز مبلغ 350 دلار قابل پرداخت است.

آدرس سفارت آذربایجان در تهران

• آدرس سفارت آذربایجان: تهران، پاسداران، خيابان نيستان سوم، كوچه راستوان، پلاک ۱۶

• کدپستی سفارت آذربایجان: ۱۹۴۴۹۶۵۱۱۴

• تلفن سفارت آذربایجان: ۵-۲۲۵۵۹۵۵۳ (۰۲۱)

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
10 / 10
از 17 کاربر