ویزای شینگن

چگونه اقدام به اخذ ویزای شینگن نماییم؟ | راهنمای اخذ ویزای شینگن | ویزای شینگن

شاید تا به حال خیلی عبارت " ویزای شینگن " را شنیده باشید. ویزایی که بسیاری بر این باور هستند که اخذ آن دشوار است و مستلزم داشتن شرایط و ضوابط مختلفی است. در این بخش از خدمات اخذ ویزا در مجله توریستی ها قصد داریم در مورد اخذ ویزای شینگن مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

در واقع شینگن نام پیمان نامه ای است که میان برخی از کشور های اروپایی به منظور اجرای یکسری مقررات و فعالیت های مرزی یکپارچه برای ورود و خروج مهاجران و مسافران با ویزای واحد ( ویزای شینگن ) تنظیم شده است. همین امر موجب شده است تا تمام مسافرانی که قصد سفر به کشورهای عضو این پیمان را دارند، ملزم به اخذ ویزای شینگن باشند. دریافت روادید برای کشورهای مختلف نیازمند رعایت قوانین و مقررات مرزی آن کشور است ، ویزای شینگن نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نیاز دارید از طریق یکی از کشور های عضو معاهده شینگن (در ادامه معرفی می شوند) ،  اقدام به اخذ ویزا نمایید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن دارای دسته بندی های متفاوتی است که کلی ترین آنها به شرح زیر است:
• ویزای USV شینگن که با نام ویزای اتحادیه شینگن شناخته می شود و خود دارای چهار نوع مختلف می باشد.

  1. ویزای نوع A  ( ویزای ترانزیت ) که با این ویزا شخص تنها می تواند به فرودگاه شینگن پرواز نماید و از آنها پرواز خود را تغییر دهد.
  2. ویزای نوع B ( ویزای عبور ) است بدین معنی که فرد با داشتن این ویزا به کشور عضو شینگن تنها با هدف منطقه عبوری سفر می کند و از آنجا به صورت زمینی به کشوری خارج از مجموعه شینگن سفر می نماید.
  3. ویزای نوع C که اغلب مورد درخواست توریست می باشد و به آن ویزای توریستی نیز گفته می شود.
  4. و در نهایت ویزای نوع D ( ویزای بلند مدت ) است که مناسب تجار و بازرگانان می باشد.

ویزای LTV شینگن: که به آن ویزای اعتباری منطقه محدوده گفته می شود.

• ویزای NV شینگن: دسته بندی آخر ویزای شینگن مربوط به ویزای ملی یا NV است.

توجه (برای سفر توریستی به اروپا) : در صورتی که شما قصد سفر به کشورهای عضو شینگن را با هدف گردشگری و توریستی دارید باید اقدام به اخذ ویزای USV از نوع C نمایید.

ویزا شنگن

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید به منظور سفر به کشورهای عضو شینگن

به منظور سفر به هر یک از کشور های عضو شینگن تقریبا نیاز به مدارک یکسانی دارید و تنها در برخی از جزئیات متفاوت خواهند بود. در ادامه این بخش از مجله گردشگری توریستی ها به کلیات مدارک مورد نیاز ویزای شینگن اشاره خواهیم کرد.

• تکمیل فرم درخواست ویزا : برای اخذ ویزای شینگن ابتدا به سفارت خانه کشور مورد نظر رفته و فرم درخواست ویزا را دریافت می کنید. البته دریافت این فرم به صورت اینترنتی نیز از سفارت کشور مورد نظر امکان پذیر است. این فرم را تکمیل کرده و به همراه مدارک دیگر برای دریافت ویزا ارائه می دهید.

• شناسنامه ایرانی یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن است. کپی تمام صفحات شناسنامه به همراه ترجمه رسمی آن برای ارائه به سفارت الزامی است.

• اصل پاسپورت یا گذرنامه و کپی صفحات آن نیز برای دریافت ویزا مورد نیاز است. توجه داشته باشید که در زمان درخواست روادید، گذرنامه باید دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد.

• 3 قطعه عکس 6*4 رنگی جدید از دیگر مدارک لازم جهت دریافت ویزای شینگن است.

• مدارک و اسناد شغلی و همچنین مدارک مالی شخص که شامل گواهی اشتغال به کار ، گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان) ، پرینت سه ماهه حساب بانکی همراه با ترجمه رسمی ، پرینت سه ماهه بیمه (در صورت داشتن) به همراه ترجمه و سند ملکی با ترجمه می شوند.

• ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به کشور مورد نظر

• بیمه مسافتی با حداقل پوشش هزینه ای 30 هزار یورو برای تمام سفر برای هر شخص

• واچر رزرو هتل در صورت نداشتن دعوت نامه برای اقامت در تمام طول سفر مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت

• ارائه اصل دعوت نامه و مدارکی مبنی بر نسبت فرد دعوت کننده با مسافر

 

جهت دریافت ویزای شینگن از آژانس رسمی بر روی بنر زیر کلیک کنید

ویزای شینگن


این مدارک در واقع مدارک کلی جهت اخذ ویزای شینگن می باشند و گاها ممکن است هر کشور بنا به قوانین خود مدارکی اضافه بر موارد ذکر شده درخواست نماید که به طور دقیق تر می توانید در بخش ویزای مربوط به آن کشور اطلاعات آن را مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است که زمان مصاحبه با زمان ارائه مدارک در یک زمان انجام می شود و تعیین وقت مصاحبه توسط سفارت اعلام می گردد. برای دریافت ویزای شینگن به مدت زمانی بین 2 الی 3 هفته زمان نیاز دارید و حدود 60 یورو نیز قیمت اخذ ویزای شینگن است. این مبلغ به صورت نقدی در سفارت دریافت می گردد.

مدت اعتبار ویزای شینگن:

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا برای افراد در رابطه با ویزای شینگن پیش می آید، مدت زمان اعتبار این ویزا است. این ویزا 90 روز اعتبار دارد و مدت زمان آن یک دوره 6 ماهه است. البته باید در نظر داشته باشید که افرادی که برای نخستین بار درخواست ویزای شینگن می دهند مدت اعتبار ویزای آنها 15 روز خواهد بود.

کشورهای عضو شینگن

کشورهای عضو معاهده شینگن :

با دریافت این ویزا (ویزای شینگن) شما به کشورهای که در ذیل معرفی نموده ایم می توانید سفر انجام دهید:

کشورهای  اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، لهستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لیتوانی ، لتونی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، مجارستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس می باشند.

امیدواریم اطلاعات مفیدی درباره نحوه دریافت ویزای شینگن به شما ارائه داده باشیم. در صورت استفاده لینک صفحه ویزای شینگن را برای دوستان خود ارسال نمایید.

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 47 کاربر