ویزای گرجستان

کشور گرجستان از سال ۲۰۱۵ به منظور گسترش صنعت گردشگری قانونی را تصویب کرد که به موجب این قانون برخی از کشورها از جمله ایران نیازی به اخذ ویزای گرجستان برای سفر به این کشور نداشته باشند.

ویزای گرجستان برداشته شد

ایرانیانی که قصد مسافرت به این کشور را داشته باشند میتوانند بدون اخذ ویزای گرجستان و توسط پاسپورت ایرانی برای مدتی مشخص به کشور گرجستان سفر کنند. البته توجه داشته باشید که در صورتیکه قصد داشته باشید اقامتی طولانی تر از مدت تعیین شده در این کشور داشته باشد و یا اقامت گرجستان را بگیرید ، حتما باید ویزای گرجستان را اخذ کنید.

پس در صورتی که قصد سفر توریستی کوتاه مدت به گرجستان را دارید با خیال راحت و به همراه پاسپورت خود در تور های گرجستان شرکت نمایید.

نکته مهم درباره ویزای گرجستان: همچنین این نکته بسیار مهم را توجه فرمایید که شاید کشور گرجستان تا پایان سال 2018 عضو اتحادیه شینگن شود و در این صورت که سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهد داشت.

ویزای گرجستان

انواع ویزای گرجستان:

به طور کلی ویزای گرجستان انواع مختلفی دارد که در ادامه با آنها آنها میشویم:

اگر قصد کار در یکی از شرکت های ثبت شده در گرجستان را داشته باشید باید ویزای کار گرجستان را دریافت کنید. ویزای کار گرجستان از طریق اداره اقامت گرجستان صادر میشود و اعتبار این ویزا میتواند نسبت به تقاضای شرکت و در نهایت به صورت یکساله صادر شود. در صورتیکه اعتبار ویزا به پایان برسد و شرکت تقاضای تمدید آن را داشته باشد، اداره اقامت بنا به تشخیص خود میتواند ویزا را تمدید کند.

اگر شخصی بتواند در یکی از دانشگاه ها و همچنین آموزشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی دریافت کند، اداره اقامت گرجستان با معرفی نامه ای که از دانشگاه و یا آموزشگاه مربوطه دریافت میکند ویزای ۱ ساله ای را برای شخص صادر میکند. در صورتیکه اعتبار ویزای تحصیلی به پایان برسد و دانشگاه درخواست تمدید ویزا برای دانشجو داشته باشد، ادراه اقامت نسبت به تمدید ویزا تا اتمام دوره تحصیلی اقدام خواهد کرد.

این نوع ویزا برای گردشگرانی که قصد بازدید از گرجستان در طول مدت مشخص را دارند صادر میشود. شخص میتواند به سفارت گرجستان و یا آژانس های مسافرتی که تور گرجستان برگزار میکنند مراجعه کرده و پس از طی مراحلی ویزای گرجستان را اخذ نماید. اعتبار ویزای گرجستان در ایران ۴۵ روزه بوده و پس از اتمام مدت اعتبار به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود. در صورتیکه قصد تمدید آن را داشته باشید باید از کشور گرجستان خارج شده و دوباره نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

اخذ ویزای اقامت در گرجستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گرجستان:

۱. اصل پاسپورت که حداقل اعتبار باقیمانده آن ۶ ماه باشد.
۲. ۲ قطعه عکس.
۳. وچر هتل.
۴. بلیط رفت و برگشت به گرجستان.
۵. بیمه مسافرتی.

ناگفته نماند بیشتر مردم در ایران برای مقاصد گردشگری به گرجستان سفر میکنند که از همین رو (همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم) میتوانید به آژانس های مسافرتی که هر چند وقت یکبار تور گرجستان برگزار میکنند مراجعه کرده و ویزای گرجستان را اخذ نمایید.

آدرس و تلفن سفارت گرجستان در ایران

آدرس سفارت گرجستان : پاسداران، ‌گلستان دوم، شماره ۹۲

تلفن سفارت گرجستان: ۰۲۱۲۲۷۶۴۱۲۹ -   ۰۲۱۲۲۷۸۲۳۸۹ -  ۰۲۱۲۲۷۸۲۳۸۶

لازم به ذکر است روز و ساعات کاری سفارت گرجستان در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه و از ساعت ۹ تا ۱۲ میباشد.

ویزای کشور گرجستان

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
10 / 10
از 10 کاربر