درباره ویزای انگلیس

اخذ ویزای انگلیس | ویزای انگلستان | راهنمایی برای دریافت ویزای انگلیس | وقت سفارت انگلیس

کشور انگلستان به عنوان یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی محسوب می شود که دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است. همین امر موجب شده تا افراد زیادی تمایل به استفاده از تور انگلیس داشته باشند. پرطرفدار ترین شهر در انگلیس، پایتخت این کشور، لندن می باشد. قبل از سفر به این کشور باید در نظر داشته باشید نیاز به دریافت روادید برای ورود به انگلیس دارید. اخذ ویزای انگلیس به مانند سایر ویزا ها دارای شرایط و ضوابطی است که توسط سفارت انگلیس تایید می شود.

توجه داشته باشید که برای سفر به انگلیس نیاز به دریافت ویزای شینگن ندارید چرا که انگلیس از کشورهای عضو شینگن خارج شده و در حال حاضر برای سفر به آن باید اقدام به اخذ ویزای انگلیس نمایید. توضیحات تکمیلی در مورد ویزای انگلیس را در ادامه این بخش از مجله گردشگری توریستی ها برای شما کاربران عزیز شرح خواهیم داد.

ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای انگلیس در انواع مختلف و برای مقاصد گوناگون صادر می شود. در ادامه به معرفی انواع ویزای انگلیس می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویزای توریستی انگلیس یکی از انواع ویزای انگلیس می باشد. همانطور که از نام این نوع روادید مشخص است فرد با اخذ این نوع ویزا می تواند برای اهداف توریستی و گردشگری به انگلیس سفر نماید.

• از دیگر انواع ویزای انگلیس می توان به ویزای تحصیلی انگلستان اشاره کرد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نمایند. البته باید در نظر داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا باید از حمایت مالی یک موسسه آموزش عالی برخوردار باشید.

• اگر شما هم برای کار به انگلیس سفر می کنید حتما باید اقدام به اخذ ویزای کار انگلیس نمایید تا بتوانید براساس شرایط و ضوابط حاکم در آن کشور به کار مشغول شوید.

• یک نوع دیگر از انواع ویزای انگلیس، ویزای ازدواج در انگلیس می باشد که تنها در صورتی به شما تعلق می گیرد که با یک شهروند انگلیسی ازدواج کرده باشید. برای صدور ویزای ازدواج انگلیس ، 2 الی 12 هفته کاری زمان لازم است تا مدارک بررسی شوند. مدت اعتبار این نوع ویزای بسته به محل درخواست ویزا بین 30 الی 33 ماه متغیر است.

• و در نهایت ویزای شهروندی انگلیس می باشد که اخذ آن بسیار دشوار است. افرادی که تمایل به دریافت این نوع ویزا دارند ابتدا باید برای یک مدت طولانی و نا مشخص در انگلیس اقامت داشته باشند و پس از آن برای اخذ ویزای شهروندی و اقامت دائم اقدام نمایند.

ویزای انگلستان و اخذ وقت سفارت انگلیس

انواع ویزای انگلیس بسته به اعتبار:

در یک دسته بندی دیگر می توان انواع ویزای انگلیس را به صورت زیر بیان کرد:

ویزای یک بار ورود به انگلیس که این نوع روادید تنها برای یک بار ورود و خروج به انگلیس می باشد و تنها دارای 3 ماه اعتبار است.

ویزای مولتی انگلیس از دیگر انواع ویزا می باشد که به ویزای چند بار ورود نیز شناخته می شود. این نوع ویزا نیز دارای اعتبار یک ساله بوده و در هر بار ورود فرد به انگلیس ، وی می تواند تا یک ماه در این کشور اقامت داشته باشد. اگر قصد سفر به انگلیس را برای بیش از یکبار در سال دارید، باید از این نوع ویزا استفاده نمایید. از ویژگی های این نوع ویزا می توان به غیر قابل تمدید بودن آن اشاره کرد.

• و در نهایت ویزای ترانزیت انگستان است که با آن تنها می توانید به فرودگاه انگلیس رفته و از آنجا پرواز خود را تغییر داده و به کشور دیگری سفر نمایید. 

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای انگلیس

برای صدور ویزا ،سفارت انگلیس برای بررسی مدارک ارسالی از سمت متقاضی ، حداکثر 20 روز کاری زمان لازم دارد. پس از آن ویزای انگلیس به سه صورت 6 ماه ، یک ساله و 5 ساله به متقاضی ارائه می گردد. توجه داشته باشید که مدت زمان اعتبار به نوع ویزا نیز بستگی دارد.

راهنمای برای دریافت ویزای انگلیس

هزینه دریافت ویزای انگلیس

برای صدور ویزای انگلیس ، متقاضی باید هزینه هایی را شامل هزینه وقت سفارت و همچنین هزینه ویزا پرداخت نماید. هزینه های وقت سفارت بسته به نوع اعتبار آنها متفاوت بوده و به شرح زیر می باشد:

• هزینه وقت سفارت انگلیس برای ویزای انگلیس با مدت اعتبار 6 ماه برابر با 250 دلار می باشد.

• این هزینه برای انواع ویزای 2 ساله انگلستان معادل 1200 دلار است.

• و در نهایت برای دریافت وقت سفارت به منظور اخذ ویزای انگلیس با 5 سال اعتبار باید هزینه ای برابر با 1800 دلار پرداخت گردد.

اطلاعات تماس سفارت انگلیس در تهران

آدرس سفارت انگلیس: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۱۹۸

کدپستی سفارت انگلستان: ۹۱۱۴۴-۱۱۳۱۶

ساعت کاری سفارت انگلیس: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰

تلفن تماس سفارت انگلیس در تهران : ۶۴۰۵۲۰۰۰ ۰۲۱

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
10 / 10
از 31 کاربر