ویزای روسیه

با نزدیک شدن به جام جهانی 2018 در کشور روسیه بسیاری از افراد تمایل دارند به روسیه که میزبان این دوره از مسابقات است، سفر توریستی را تجربه کنند (که مستلزم آن داشتن ویزای روسیه است). از این رو تور روسیه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین تورهای گردشگری در سال جدید می باشد. در ادامه با مجله گردشگری توریستی ها همراه باشید تا شما را در جهت اخذ ویزای روسیه راهنمایی نماییم.

ویزای روسیه

انواع ویزای روسیه

ویزای روسیه انواع و اقسام مختلفی دارد و براساس هدف شما از سفر به کشور روسیه متغیر است. به طور کلی سفارت روسیه دو نوع ویزای توریستی برای مسافران و گردشگران ایرانی صادر می کند که به شرح زیر می باشند:

ویزای 14 روزه روسیه یکی از انواع ویزا است که بر مبنای تاریخ قطعی پرواز رفت و برگشت و همچنین رزرو قطعی هتل صادر می گردد. و در صورتی که تاریخ رزرو هتل و پرواز رفت و برگشت شما کمتر از 14 روز باشد ، ویزای روسیه متناسب با همان مدت زمان برای شما صادر خواهد شد.

از دیگر انواع ویزای توریستی روسیه می توان به ویزای 1 ماهه روسیه اشاره کرد که برای دریافت آن مسافر باید حداقل برای مدت 20 روز رزرو قطعی هتل و همچنین بلیط پرواز رفت و برگشت خود را ارائه دهد.

نکته قابل توجه این است که به هیچ وجه امکان تغییر مدت زمان ویزا پس از دریافت آن وجود ندارد. از این رو باید قبل از اقدام برای دریافت روادید ، از تاریخ قطعی سفر به روسیه اطمینان حاصل نمایید. باید توجه داشته باشید که برای ورود به روسیه اولین مقصد شما باید شهر مسکو باشد اما برای خروج از خاک روسیه می توانید از تمام شهرها برای خرید بلیط اقدام نمایید.

جهت اخذ ویزای روسیه از آژانس رسمی اینجا را کلیک کنید

مدارک جهت اخذ ویزای روسیه:

  1. پاسپورت با 6 ماه اعتبار
  2. دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با استاندار عکس های پاسپورتی (زمینه سفید و مستقیم)
  3. بلیط رفت و برگشت به روسیه
  4. رزرو  هتل با زمان اقامت دقیق
  5. فرم تعهد بازگشت به کشور
  6. فرم مشخصات فردی

توجه نمایید که از آژانس های معتبر اقدام به اخذ ویزای روسیه نمایید و یا اگر خودتان اقدام می نمایید ، مدارک کامل را با مشورت با یک آژانس رسمی نزد سفارت روسیه ببرید.

اخذ ویزای روسیه

هزینه ویزای روسیه

افرادی که قصد دارند با تور روسیه و یا به صورت انفرادی به کشور زیبای روسیه سفر کنند باید در مورد هزینه های اخذ ویزا و قیمت ویزای روسیه اطلاعات کافی داشته باشند. اگرچه قیمت روادید بسته به نوع و همچنین قیمت ارز متغیر است با این حال به طور معمول هزینه ای که برای ویزای 14 روزه معمولی باید پرداخت شود مبلغی در حدود 370 هزار تومان می باشد. برای ویزای فروری 14 روزه روسیه شما باید هزینه ای در حدود 580 هزار تومان پرداخت نمایید و در نهایت برای انواع ویزای یک ماه روسیه به صورت معمول نیاز به پرداخت چیزی در حدود 430 هزار تومان است.

زمان لازم جهت صدور ویزای روسیه

برای اخذ ویزای روسیه شما به زمانی بین 3 الی 8 روز کاری سفارت (روزهایی غیر از شنبه و چهارشنبه ) نیاز دارید. البته بهتر است بدانید که برای دریافت ویزا نیاز نیست که شخص حتما به سفارت روسیه مراجعه نماید بلکه تنها با ارائه مدارک به یک کارگذار رسمی می توانید ویزای روسیه را در مدت زمان ذکر شده دریافت نمایید. این مدت برای ویزای فوری 3 روز کاری و برای ویزای عادی 8 روز کاری می باشد.

سفارت روسیه جهت اخذ ویزای روسیه

سفارت روسیه در تهران

آدرس سفارت روسیه: تهران – خیابان نوفل لوشاتو – پلاک 37

تلفن تماس سفارت روسیه: 02166728873

ایمیل سفارت روسیه:  teheran@dks.ru

ساعت کاری سفارت روسیه: تمام روز های هفته به غیر از شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 الی 13

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
10 / 10
از 39 کاربر