ویزای هند

ویزای هند | اخذ ویزای هندوستان | چگونه ویزای کشور هند را دریافت کنیم

به طور کلی میتوان گفت برای ورود به بیشتر کشورهای دنیا در گام اول باید ویزای کشوری که قصد سفر به آن را داریم اخد کنیم. هند نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای ورود به آن باید ویزای هند را دریافت کنید.

ویزای هند

انواع ویزای هند:

  1. ویزای توریستی هند
  2. ویزای تجاری هند
  3. ویزای دانشجویی هند
  4. ویزای تحقیقاتی هند
  5. ویزای همراه هند یا ایکس ویزا
  6. ویزای کنفرانس هند
  7. ویزای برگشت هند

ویزای توریستی هند: افرادی که تمایل دارند تا از جاذبه ها و مراکز دیدنی بیشمار هند دیدن کنند باید نسبت به دریافت ویزای توریستی هند اقدام کنند. ویزای توریستی از انواع ویزای هند میباشد که به گردشگران اجازه اقامت تا مدت تعیین شده در این کشور را میدهد و پس از پایان اعتبار باید به کشور مبدا بازگردند. مدت زمانی که کشور هند برای ویزای توریستی تعیین کرده ۳۰ روز میباشد که در صورت پایان نمی توان در کشور هند آنرا تمدید کرد.
برای اخذ ویزا الزامی به حضور شخص به سفارت هند نمیباشد و از طریق وکیلی که شخص گردشگر تعیین میکند میتوان نسبت به تحویل مدارک مورد نیاز و یا در مرحله آخر دریافت ویزا اقدام کرد. در صورت که مدارک به صورت کامل تحویل داده شد، صدور ویزای توریستی هند ۱۰ روز به طول خواهد انجامید. بسیاری از آژانس های مسافرتی اقدام به برگزاری تور هند میکنند که اگر قصد دارید از این تورها استفاده کنید باید ویزای توریستی هند را دریافت کنید. آژانس های مسافرتی که تور هند برگزار میکنند میتوانند شما را به طور کامل از نحوه اخذ ویزای توریستی هند راهنمایی کنند؛ و در این سفر هیجان انگیز ، جاذبه های گردشگری هند را که بسیار جذاب می باشند مشاهده نمایید.

ویزای توریستی هند

ویزای تجاری هند: ویزای تجاری هند همانطور که از نامش پیداست از انواع ویزای هند به شمار میرود که مخصوص تجار و افرادی که قصد دارند فعالیت های تجاری در هند انجام دهند مناسب میباشد. در صورت تحویل کامل مدارک، صدور این ویزا در حدود ۱۰ روز کاری به طول خواهد انجامید.

ویزای دانشجویی هند: این نوع ویزای هند برای دانشجویانی که قصد دارند تا دوره های دانشگاهی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دوره های زبان را بگذرانند مناسب میباشد. مدت اعتبار ویزای دانشجویی هند نسبت به طول دوره تحصیلی دانشجو صادر میشود. در صورتیکه دوره تحصیلی دانشجو به اتمام رسید میتواند نسبت به تمدید آن اقدام کند.

ویزای تحقیقاتی هند: این نوع ویزای هند برای دانشجویانی که در مقاطع دکترا و فوق دکترا به تحصیل میپردازند مناسب میباشد. مدت اعتبار ویزای تحقیقاتی هند سه سال است و صدور آن در حدود ۱ ماه تا ۱ سال زمان میبرد.

ایکس ویزا هند: ایکس ویزا نوع دیگری از ویزای هند میباشد که برای دانشجویانی که قصد دارند با اعضای خانواده به هند سفر کنند مناسب میباشد. برای اخذ ایکس ویزا باید به سفارت هند در تهران مراجعه کنید و از شرایط دریافت آن به طور کامل آگاه شوند.

ویزای کنفرانس هند: ویزای کنفرانس همانطور که از نامش پیداست بمنظور برگزاری کنفرانس و یا شرکت در کنفرانس صادر میشود. مدت زمانی که برای صدور این نوع ویزای هند لازم است هفت روز میباشد.

ویزای بازگشت هند: ویزای بازگشت هند به منظور بازگشت دانشجویان از هند صادر میشود. دانشجویانی که قصد دارند تا در ایام تعطیل به کشور خود بازگردند میتوانند با دریافت این ویزا به کشور خود بازگشته و پس از طی مدت مشخص دوباره به هند بازگردند. برای اخذ ویزای بازگشت هند باید به اداره اقامت اتباع بیگانه مراجعه کنید و فرمی را که مخصوص دریافت ویزای بازگشت هند میباشد را پر کنید.

ویزای هند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هند:

۱. اصل پاسپورت.
۲. فرم های تکمیل شده مخصوص هر نوع ویزا.
۳. ۲ قطعه عکس.
۴. کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه. 

سفارت کشور هند در ایران

آدرس و شماره تلفن سفارت هند در تهران

آدرس سفارت هند: خیابان دکتر بهشتی، خیابان میرعماد، خیابان نهم، پلاک ۲۲

تلفن سفارت هند: ۰۲۱۸۸۷۵۵۱۰۲   -    ۰۲۱۸۸۷۵۵۱۰۵

لازم به ذکر است ساعات کاری سفارت هند در تهران از روزهای یکشنبه الی پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ میباشد.

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 31 کاربر