مشخصات کلی

فصل تابستان فرصت بسیار خوبی را ایجاد میکند تا بتوان از مناطق ییلاقی کشور بازدید نمود. شهرهای شمالی کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود بیشترین مناطق ییلاقی را در خود جای داده اند که یکی از این مناطق بسیار معروف و محبوب ییلاق فیلبند میباشد. اگر به مناظر خاص و بسیار جذاب مانند اقیانوس ابر علاقه زیادی دارید بهتر است تا روستای فیلبند را انتخاب کنید. ییلاق فیلبند به دلیل ارتفاع ۲۳۰۰ متری از دریا همواره با پدیده اقیانوس ابر مواجه است. روستای ییلاقی فیلبند به بام شرقی استان مازندارن نیز معروف است. نام فیلبند که از گویش مازندرانی گرفته شده است از دو کلمه فیل به معنای خستگی و همچنین بند به معنای بند آمدن و نتوانستن تشکیل شده که دلیل نام گذاری فیلبند هم به این دلیل گذاشته شده است که وقتی از گذرگاه های پر پیچ و خم مسیر روستای فیلبند میگذریم و به ارتفاع بالای آن میرسیم ، جایی برای رفع خستگی وجود دارد ( بند آمدن خستگی ) که نام آنرا روستای فیلبند نامیدند.

فیلبند

روستای ییلاقی فیلبند کجاست

فیلبند نام روستایی است که در استان مازندران واقع شده و از توابع بخش بند پی غربی شهرستان بابل محسوب میشود. ییلاق فیلبند از آخرین روستاهای منطقه چلاو است که امکان دسترسی به آن نیز از طیق خودرو امکان پذیر میباشد. ییلاق فیلبند همانطور که گفته شد در فاصله ۲۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. جمعیت فیلبند بر اساس فصول سال متفاوت میباشد و جالب است بدانید که جمعیت این منطقه در فصل تابستان ۱۲۰۰ خانوار و در فصل زمستان نیز خالی از سکنه است. راه اصلی و آسفالت روستای فیلبند در 15 کیلومتری آمل و سمت شرقی جاده قرار گرفته است. البته از سمت بابل نیز راه خاکی نیز به روستای فیلبند وجود دارد که نیاز به ماشین های آفرود برای رفتن از آن مسیر به روستای فیلبند است.

تور فیلبند

روستای فیلبند در سالهای اخیر و با پخش شدن تصاویر آن در بین مردم از پرطرفدارترین تورهای شمال شده است. تور فیلبند به خاطر سهلوت دسترسی و نزدیکی آن اغلب حتی به صورت تور یکروزه اجرا میشود. اما توصیه ما به شما برای اینکه زیبایی های روستای فیلبند را مشاهده نمایید حتما بیش از دو شب اقامت را در فیلبند تجربه نمایید. زیرا پدیده اقیانوس ابر اغلب در ابتدای صبح و یا در نزدیکی غروب اتفاق می افتد. در بسیاری از زمان ها نیز خود روستای فیلبند غرق در ابر و مه می باشد ولی در زمان های ابتدایی روز و انتهای روز ابرها پایین تر رفته و شما میتوانید مناظری همچن عکس های درج شده را ملاحضه نمایید. ما در صفحه تورهای شمال به معرفی بهترین برگزار کنندگان تور فیلبند پرداخته ایم که شما میتوانید جهت رفتن به فیلبند از طریق آژانس های مذکور اقدام به رزرو تور فیلبند نمایید.

تور فیلبند

زیبایی های روستای فیلبند و اوقیانوس ابر

به هر کجای این منطقه بکر که بنگرید چیزی جزو زیبایی نخواهید یافت. جاذبه های گردشگری اطراف ییلاق فیلبند به حدی زیاد است که شاید با چند روز اقامت در این منطقه نتوانید تمامی این زیبایی ها را تجربه کنید. از جاذبه های گردشگری ییلاق فیلبند باید اقیانوس ابر، چشمه های معدنی کوچک و بزرگ، قدم زدن در بین درختان راش و بلوط و همچنین گیاهان خوشمزه جنگلی مانند ولیک جنگلی را نام برد. در مسیر روستای فیلبند که از کنار جاده هراز آغاز میشود و پس از گذشتن از روستای سنگچال شما از میان انبوهی از درختان فندق و بلوط خواهید گذشت و بعد از پوشش گیاهی به روستای فیلبند خواهید رسید. خیلی از اهلی روستاهای اطراف و شهرهای آمل و بابل برای گذراندن روزهای تعطیل خود به منطقه ییلاقی فیلبند و جنگل های ما قبل آن و روستای قبل از فیلبند به نام سنگچال سفر مینماید.

لوکیشن روستای فیلبند

در ارتفاعات جنوبی شهر آمل روستای زیبا و ییلاقی فیلبند قرار گرفته است. راه دسترسی آن از جاده هراز و ما بین تونل هشت و نه قرار گرفته است. دقیق تر بخواهیم بگوییم از سمت تهران به سمت آمل اگر در حرکت باشید هر موقع تابلوی 20 کیلومتر مانده به آمل را دیدید به سمت راست توجه نمایید تا تابلوی روستای فیلبند را مشاهده نمایید. خروجی روستای فیلبند که در سمت راست ( شرقی ) جاده هراز قرار دارد.

لوکیشن روستای فیلبند

لطفا روستای فیلبند را به دوستان خود نیز معرفی نمایید و البته توجه کنید که در صورت سفر به فیلبند از به جای گذاشتن زباله های خود در این روستا خودداری نمایید.

در زیر دو عکس زیبا از منطقه ییلاقی روستای فیلبند غرق در مه و همچنین بر روی ابرها مشاهده می نمایید.

روستای ییلاقی فیلبند

 

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 323 کاربر