مشخصات کلی

کلاردشت از مناطق کوهستانی شمال کشور محسوب میشود که آب و هوای بسیار مطبوع و دلپذیر آن باعث شده تا افراد زیادی در طول سال این منطقه زیبا را برای سفر چند روزه خود انتخاب کنند. کلاردشت بخصوص در ایام گرم سال مانند تابستان آب و هوای بسیار خنک دارد و افرادی که تجربه سفر به این منطقه زیبا را دارند به خوبی میدانند که در شب به دلیل کاهش دما باید لباس گرم به تن داشته باشند. جذابیت ها و زیبایی های بی حد و حصر کلاردشت باعث شده تا به آن لقب بهشت گمشده دهند. قدمت کلاردشت به حدود ۴۰۰۰ سال میرسد و از ۴۰ آبادی در اطراف خود تشکیل شده است. جذابیت کلاردشت تنها به آب و هوای مطبوع آن ختم نمیشود بلکه این منطقه پوشیده از درختان و مراتع سر سبز است که نظیر آنرا در کمتر جایی میتوان یافت.

کلاردشت کجاست؟

کلاردشت منطقه ای بسیار سر سبز در استا مازندران و از توابع شهرستان چالوس میباشد. شمال تا غرب کلاردشت را دریای مازندران، شهر تنکابن، قله تخت سلیمان، گردنه کندوان، چالوس، نوشهر و کجور احاطه کرده اند. کلاردشت با فاصله ای ۴۸ کیلومتری از شهر چالوس و همچنین ۱۷۰ کیلومتری از شهر تهران واقع شده است. وسعت کلی کلاردشت در حدود ۱۵۰۹ کیلومتر مربع تخمین زده شده است و بیشتر مردم این منطقه نیز به زبان مازندرانی سخن میگویند.

تور کلاردشت

تور کلاردشت همواره یکی از محبوب ترین تورهای شمال کشور محسوب میشود و بیشتر افرادی که به شمالگردی علاقه زیادی دارند این منطقه زیبا و جذاب را برای سفر انتخاب میکنند. با شرکت در تور کلاردشت میتوانید بر خلاف سفرهای انفرادی تمامی نقاط این منطقه زیبا را مشاهده نموده و همچنین با افراد زیادی در طول سفر آشنا شد. همچنین با شرکت در تور کلاردشت میتوانید هزینه های سفر را آن هم در صورتیکه قصد سفر با خانواده یا دوستان داشته باشید را تا حد زیادی کاهش دهید.

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 266 کاربر