مشخصات کلی

در فصول گرم سال بیشتر مردم به دنبال سفر به مناطقی هستند که آب و هوای خنک و دلپذیر داشته باشد. برخی مناطق شمالی کشور همانطور که همگی ما میدانیم در فصول گرم سال از آب و هوایی به نسبت خنک تر و معتدل تری برخوردار هستند که میتواند مقصد خوبی برای سفر و اقامت چند روزه باشد. ییلاق ماسال یکی از بهترین مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای کشور است که چند سالی است میزبان مسافران زیادی از سراسر کشور میباشد. منطقه ییلاق ماسال در استان گیلان و در مجاورت کوه های تالش قرار گرفته است و آنچه که بیش از مناطق ییلاقی دیگر باعث شده تا گردشگران زیادی را به خود جلب کند مناظر بکری است که همواره با مه پوشانده شده اند. ماسال از مناطق بسیار مناسب برای مسافران از شهرهای نزدیک مانند تهران میباشد که با چند ساعت رانندگی به راحتی میتوانند خود به این منطقه زیبا و خوش آب و هوا برسانند.

تور ماسال

تور ماسال

از پر طرفدارترین تورهای شمال که مورد استقبال بسسیاری از گردشگران در سال های اخیر قرار گرفته است تور ماسال می باشد. با توجه به منظره های زیبا که در تصاویر ماسال می بینید تور ییلاق ماسال برای ثبت خاطرات و عکس های بینظیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. ما در بخش تور شمال در سایت مجله گردشگری توریستی ها بهترین برگزار کنندگان تور ماسال را به شما معرفی نموده ایم. در صورتی که قصد رفتن به ییلاق ماسال را دارید از تورهای گروهی که به ماسال در شمال کشور برگزار میشود استفاده نمایید.

ییلاق ماسال در شمال

بهترین زمان برای سفر به ماسال:

با توجه به سردی هوا خب مسلما بهترین زمان برای رفتن به ییلاق ماسال از خرداد ماه الی شهریور ماه هر سال است. اما اگر میخواهید زیباییی های این منطقه جذاب را در شمال کشور مشاده نمایید میتوانید اواسط خرداد ماه یا اوایل آبان ماه حضور در منطقه ییلاقی ماسال را تجربه نمایید.

ییلاق ماسال کجاست

ییلاق ماسال با فاصله ۶۰ کیلومتری از رشت واقع شده است و همچنین از مسیر صومعه سرا به رشت حدود ۵۵ کیلومتر فاصله دارد. اما اگر قصد داشته باشید تا از تهران به سمت ییلاق ماسال حرکت کنید چیزی در حدود ۶ ساعت رانندگی را در پیش خواهید داشت. ییلاق ماسال بعد از رودبار که یکی از مناطق شمالی کشور و همچنین گردشگر پذیر محسوب میشود یکی از مرتفع ترین مناطق نیز به شمار میرود.

ماسال

جاذبه های گردشگری ییلاق ماسال

یکی از جاذبه های گردشگری ییلاق ماسال که در نزدیکی این منطقه واقع شده است اولسبلنگاه میباشد. ییلاق اولسبلنگاه مرتفع ترین بخش روستایی در منطقه مسال است که کلبه های چوبی کوچک از زیبایی ها و جذابیت های آن محسوب میگردد. از جاذبه های گردشگری ییلاق ماسال در کنار اولسبلنگاه باید به ۱۷ غار بزرگ و کوچک این منطقه اشاره کرد که نام یکی از بزرگترین آنها نیز غار آویشو میباشد که درون این غار را غندیل های بسیار با شکوه و خیره کننده پوشانده اند. مجله گردشگری توریستی ها با هدف خدمات رسانی هر چه بیشتر به مسافران و علاقمندان به سفر و طبیعتگردی فعالیت خود را آغاز نمود و با استقبال خوب بازدید کنندگان در حال حاضر به یکی از بزرگترین مراجع اطلاع رسنی در زمینه گردشگری بدل گشته است شما را به دیدن ییلاق ماسال و اولسبلنگاه دعوت می نماید.

لوکیشن ماسال:

در نزدیکی شهر تالش از توابع شهر رشت در استان گیلان منطقه ییلاقی ماسال با ارتفاعات و پوشش گیاهی زیبا قرار گرفته است که در تصویر زیر لوکیشن منطقه ماسال را ملاحضه می نمایید.

 لوکیشن ماسال

لطفا ییلاق ماسال را به دوستان معرفی نمایید و آنها را نیز ترغیب به شرکت در تور ماسال در شمال کشور نمایید

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 266 کاربر