مشخصات کلی

باغ شاهزاده ماهان کرمان، از آثار باقیمانده دوران قاجاریه می باشد که در بیست کیلومتری کرمان واقع گردیده است. این باغ تخت ایرانی در دامنه کوه های تیگران بنا شده و قنات تیگران نیز منبع نهری است که از قسمت بالایی باغ وارد می شود و سپس به صورت آبشار پلکانی که دوازده عدد است جاری شده و به خارج باغ می رود.

ساخت باغ شاهزاده ماهان: باغ شاهزاده ماهان کرمان به دستور محمد حسن خان، حاکم کرمان ساخته شد و بعد از او طراحی معماری درونی آن، توسط عبدالحمید ناصرالدوله که همان شاهزاده ماهان، نوه ی ناصرالدین شاه است، ادامه یافت. ساخت این عمارت باشکوه، یازده سال به طول انجامید.

تور ایرانگردی به مقصد باغ شاهزاده ماهان

شما با شرکت در تورهای ایرانگردی که به مقصدهای کرمان و سیستان برگزار میشود می توانید از این باغ و بنای تاریخی ایران دیدن نمایید؛ باغ سرسبز در دل کویر لوت نظر هر گردشگر و ایرانگردی را جذب خود مینماید و باغ شاهزاده ماهان تاثیر چشم گیری در جذب تورهای مسافرتی به سمت کرمان را داشته است.

باغ شاهزاده ماهان

باغ شاهزاده ماهان کرمان، دارای دو مجموعه غربی و شرقی است و درون آن عمارت های زیبا، معماری شگفت انگیز، حوضچه ها و فواره های آب وجود دارد. باغ شاهزاده ماهان کرمان، یکی از جاذبه های گردشگری ایران می باشد و از سری باغهایی است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این عمارت دو طبقه، دارای یک سر در ورودی با کنده کاری های زیباست. در طبقه ی بالای عمارت، اتاق هایی جهت پذیرایی و زندگی وجود دارد. در شاه نشین زیبا و چشم نواز این باغ، رستوان مجللی ساخته شده که افراد می توانند بعد از گشت و گذار در باغ، این خاطره ی شیرین خود را با غذا خوردن در رستوران این مجموعه به پایان برسانند.

تمامی گردشگران داخلی و خارجی از باغ شاهزاده ماهان کرمان، به عنوان یکی از زیباترین دیدنی های ایران، یاد کرده اند و بازدید از آن را به دیگران توصیه می کنند. این باغ همه ساله و به خصوص در فصل های بهار و تابستان، پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد. باغ شاهزاده ماهان کرمان، علاوه بر رستوران، دارای مهمانسرا است و بعضی اتاق های درون عمارت باغ، به ‌فروش صنایع دستی می پردازند. همچنین می توانید از امکانات اسب سواری، که در اطراف باغ مهیا است، نیز بهره ببرید.

باغ شاهزاده ماهان کجاست؟

در بیست کیلومتری جنوب شرقی شهر کرمان شهر کوچک ماهان قرار دارد که در حاشیه جنوبی این شهر باغ شازده ماهان قرار گرفته است؛ شما در تصویر زیر لوکیشن باغ شاهزاده ماهان را مشاهده می نمایید.

لوکیشن باغ شاهزاده ماهان

لطفا با انتشار مطلب معرفی باغ شاهزاده ماهان برای دوستان خود ما را در معرفی بهترین مکان های توریستی ایران و تورهای ایرانگردی یاری نمایید.

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 327 کاربر