مشخصات کلی

ارگ راین کرمان کجاست و چه تاریخچه ای دارد؟ برای دیدن ارگ راین در کدام تور شرکت کنیم؟

ایران از کشورهای باستانی است که تمدن بشریت از آنها سرچشمه می گیرد، بنابراین دیدنی های ایرانو آثار ملی ایران از جمله ارگ راین کرمان و سایر آثار ملی ایران در زمینه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی، همواره از قطب های بزرگ گردشگری در دنیا به حساب می آید. ارگ راین کرمان در جنوب غربی شهر کنونی راین، و در بالای تپه واقع گردیده است. دومین بنای خشتی بزرگ جهان، ارگ راین با مساحتی بیش از ۲۲۰۰۰ متر مربع می باشد که از جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود.

تور ارگ راین کرمان

شما می توانید در صفحه تور ایرانگردی ما سفرهای ایرانگردی جذاب به منطقه کرمان را پیدا کنید که در این تورها بازدید از ارگ راین کرمان نیز گنجانده شده است؛ البته تورهای ایرانگردی ترکیبی به مقصد استان های کرمان و یزد می تواند برای تعطیلاتی از جمله نوروز زمان خوبی برای رفتن به بازدید این مناطق تاریخی کرمان و اللخصوص ارگ راین کرمان می باشد

ارگ راین کرمان

تاریخ ساخت ارگ راین

ارگ راین کرمان، در زمان ساسانیان، و به سبک معماری ساسانی بنا شده است. در فاصله نزدیکی از این ارگ باشکوه در دل کویر، آبشار راین وجود دارد. و گردشگران با ورود به این منطقه تاریخی می توانند از یک اثر طبیعی و یک جاذبه تاریخی به طور همزمان دیدن نمایند. از جاذبه های گردشگری در ارگ راین کرمان، می توان به کوچه های تو در تو بازار ارگ اشاره کرد.

ارگ راین کرمان مانند تمامی قلعه های تاریخی توسط حصارهایی با ارتفاع ۱۰ متر احاطه شده است. این ارگ دارای یک دروازه ورودی در قسمت شرقی است و معماری ای مربع شکل دارد. می توان ارگ راین کرمان را یک شهر کوچک با تمامی امکانات رفاهی و زندگی از قبیل بازار، چهار انبار، قرنطینه، مکتب خانه، زورخانه، آتشکده، مسجد، خانه های اعیانی و عامه نشین می باشد که تمامی این عناصر با استفاده از خشت خام بنا شده اند. در صورتی که در تور ارگ راین شرکت نمایید بوی کاه گل و خشت های نم زده احساس فرح بخشی را به گردشگران منتقل می کند.

حتما در سفر و تور ایرانگردی خود به ارگ راین کرمان به ویژگی های امنیتی این بنای زیبای تاریخی ایران دقت نمایید؛ از ویژگی های امنیتی ارگ راین کرمان، می توان به چهار برج دیده بانی در چهار سوی این قلعه مربع شکل و دوازده برج داخل ارگ اشاره کرد و یکی از مهمترین دلایل شهرت ارگ راین کرمان، تولیدات صنایع فلزی و تجهیزات حفاظتی مانند داس، شمشیر، خنجر و چاقو می باشد. شاید یکی از نکات جالب در مورد ارگ راین کرمان، این است که تا ۱۵۰ سال پبش هم زندگی در آن جریان داشته و محل سکونت برخی از افراد کرمان بوده است.

ارگ راین کرمان کجاست؟

در فاصله 65 کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان و در جنوبی ترین بخش شهر راین جدید ، ارگ راین قدیم قرار گرفته است که مقصد بسیاری از گردشگران و ایرانگردان عزیز می باشد. در عکس زیر لوکیش دقیق ارگ راین کرمان مشخص شده است که شما می توانید در تورهای ایرانگردی خود برنامه بازدید از ارگ راین را نیز بگنجانید.

ارگ راین کجاست

لطفا برای علاقه مندان به ایرانگردی و جهت معرفی آثار ملی ایران و تاریخ ایران ، مطلب ارگ راین کرمان را ارسال نمایید

لطفا خاطره ای از سفر ، یا درخواست تور و یا نظری درباره موضوع این بخش دارید بفرمایید
عنوان نظر :
نام شما :
تلفن :
9 / 10
از 324 کاربر